Održana terenska nastava

Održana je jednodnevna terenska nastava za studente druge godine primijenjene ekologije u poljoprivredi u sklopu kolegija Povrćarstvo, Cvjećarstvo te Osnove voćarstva u ponedjeljak 06.05.2019. Terensku nastavu su predvodili doc.dr.sc. Tomislav Kos, dr.sc. Kristijan Franina, mr.sc. Branak Maričić, Šimun Kolega i Šime Marcelić. Terenska nastava obuhvatila je posjet suvremenog nasad trešnje (Trešnja d.o.o.) i suvremeni ekološki uzgoj masline, smoke i smilja (Nido grupa) u Ninskim stanovima. U Briševu je demonstrirano cijepljenje lubenica i proizvodnje sadnog materijala povrća (lubenice), a na kraju u organiziran posjet rasadnika ukrasnog bilja Kiwiko u Gaženici. Studenti su tijekom nastave raspravljali s proizvođačima, upoznali tehnologije proizvodnje u praksi i proširili spoznaje o tome gdje mogu nastaviti stručni i profesionalni razvoj nakon završetka studija.