Izvođenje nastave na diplomskom studiju Mediteranska poljoprivreda nastavlja se u Zadru

Nakon što je u listopadu 2021. pokrenut diplomski studij Mediteranska poljoprivreda, izvođenje nastave nakon 2. trimestra s Agronomskog fakulteta u Zagrebu se od 21. ožujka 2022. premješta na Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu Sveučilišta u Zadru, gdje studenti ostaju do kraja studija. Kako je riječ o zajedničkom diplomskom studiju dviju visoko-obrazovnih institucija, koordinacija aktivnosti između profesora-nositelja i suradnika je vrlo važna. Upravo zbog toga je u Zadru održan sastanak voditelja, profesora i suradnika, čija svrha je bila organizacija prelaska studenata u Zadar, te priprema nastave u 3. trimestru 1. godine diplomskog studija, kojom je većim dijelom obuhvaćen laboratorijski dio nastave i praktične vježbe. Upravo zbog toga su obiđeni i laboratoriji te Sveučilišno dobro Baštica, a sve kako bi se što preciznije utvrdili protokoli praktične nastave. Dobra priprema nastavnih aktivnosti najbolja je dobrodošlica za dolazak ili povratak studenata MedPo na Sveučilište u Zadru.