Održana konferencija “Zeleno tržište i dobrovoljno tržište ugljika”

„Djelatnici Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu: Izv. prof. dr. sc. Tomislav Kos – član znanstvenog odbora projekta GECO2; asistent Šimun Kolega i doktorand Marko Zorica sudjelovali su 3. prosinca 2021 s početkom u 9:30 u Hotelu Kolovare Zadar na konferenciju “Zeleno tržište i dobrovoljno tržište ugljika”. Konferencija je dio projektnih aktivnosti projekta Green Economy - GECO2 koji ima za cilj uvesti inovativne mjere za praćenje i nadoknađivanje emisija CO2 kroz učinkovitu prekograničnu suradnju. Projekt GECO 2 provodi se u sklopu programa INTERREG V-A CBC Italija-Hrvatska 2014. - 2020. od 01.01.2019. do 31.05.2022. Osim uvaženih gostiju iz Italije, državnog tajnika za EU fondove i regionalni razvoj te predstavnika zadarske županije preko 50 zainteresiranih sudionika iz tri županije Zadarske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske uz visoki medijski interes upoznato je s prvim volonterskim uspostavljanjem tržišta ugljika u RH, te dosad provedenim aktivnostima. Ispred panelista, znanstvenog odbora projekta skup je pozdravio i podržao prof. dr. sc. Milan Poljak sa Sveučilišta u Zagrebu, Agronomskog fakulteta. Očekivanja javnosti su o ovoj temi su visoka, osobito zbog aktualnosti teme „stakleničkih plinova“ i potencijala poljoprivrede da neutralizira dio istih. Stoga je za očekivati da će nastavak aktivnosti donijeti još rezultata, kao i nastavak projekta.

Više informacija o projektu potražite na GECO 2