OKRUGLI STOL „UPOTREBE DIGITALNIH TEHNOLOGIJA U POLJOPRIVREDI“

OKRUGLI STOL „UPOTREBE DIGITALNIH TEHNOLOGIJA U POLJOPRIVREDI“ – Održan je na vinogradarskom položaju iznad Trogira u „Kairos vinogradima“, 13. travnja 2024.

Događanje je financirano iz Nacionalne mreže Zajedničke poljoprivredne politike (NM ZPP). Okrugli stol podijeljen je u dvije sekcije, prva, opća digitalizacija i nove digitalne tehnologije u poljoprivredi i druga primjena satelitskih snimaka u poljoprivredi. Okrugli stol sa rezultatima provedenih istraživanja u sklopu projekta SAN – „Smart Agriculture Network“ je upoznao izv.prof.dr.sc. Tomislav Kos s Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu Sveučilišta u Zadru. Naslov izlaganja: Alati umjetne inteligencije za pomoć u tehnologiji proizvodnje i zaštiti masline od bolesti i štetnika – dr.sc. Tomislav Kos, Sveučilište u Zadru. Nakon sesija dogovorene su zajedničke aktivnosti nastupanjima u sklopu prijava na najavljene projekta NM ZPP-a.