Posjet studenata iz Indije

U sklopu zajedničkom studija Mediteranske poljoprivrede, sveučilišno dobro „Baštica“ je u ponedjeljak 02-05-2022 posjetilo 15 studenata preddiplomske, diplomske i poslijediplomske razine studija s Assam Agricultural University, Jorhat, Indija. Studente je primio izv.prof.dr.sc. Tomislav Kos, a oni borave na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u sklopu Overseas Research Internships u trajanju od 6 tjedana. Tijekom boravka oni će vidjeti različite dijelove Hrvatske kao i pokušališta u sklopu Agronomskog fakulteta te ostalih institucija s kojima ova visokoškolska ustanova surađuje.

Overseas research internship je program za usavršavanje na stranim sveučilištima koji je financiran od strane NGO Edupacked Forum. Ovo je platforma Ujedinjenih naroda sa 64 nevladine institucije koje podupiru održivi razvoj kroz transfer znanja. Usavršavanje je u područjima njihovog interesa tijekom studija, a Edupacked Forum financira sve njihove troškove. Studenti se prijavljuju na natječaj te se na temelju njihovih prijava biraju najbolji koje izabiru za program. Za ovaj posjet odabran je svaki student koji je pokazao izuzetna napredak i zadovoljio težak intervju za odobrenje financiranja. Ovo je početak suradnje AFZ Sveučilišta u Zagrebu s Edupacked Forum i Assam Agricultural University gdje bi i ubuduće primali studente na usavršavanje. Ovo je početak suradnje na znanstvenom području klimatskih promjena.