Suradnja Sveučilišta u Zadru i Parka prirode Vransko jezero

U ime Sveučilišta u Zadru i Javne ustanove Park prirode Vransko jezero, rektorica prof.dr.sc. Dijana Vican i ravnatelj Šime Mršić, dipl.ing.agr., potpisali su Ugovor o suradnji s ciljem povezivanja prakse, znanosti i visokog obrazovanja. Na taj način Park prirode Vransko jezero postaje Nastavna baza Sveučilišta u Zadru, a što pored ostaloga znači mogućnost izvođenja stručne prakse za studente u svrhu stjecanja konkretnih praktičnih znanja i kompetencija. Sveučilište i Park prirode Vransko jezero obvezali su se sudjelovati u poslovnoj suradnji kadrovskim, prostornim, tehničkim i drugim potencijalima. Isto također znači da će Sveučilište pružati kontinuirano usavršavanje stručnim osobama – mentorima koji su zaposlenici PP Vransko jezero. Vransko jezero kao park prirode pruža mogućnost stručne prakse za područja više studijskih programa prirodnog, biotehničkog, biomedicinskog, društvenog i interdisciplinarnog usmjerenja, bilo da se radi o vrednovanju zaštite ili valorizacije ovoga multiplikativno značajnog prostora. Upravo tijekom svibnja će prvi studenti s Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu započeti stručnu praksu u Centru za održivi i aktivni turizam BioSfera u Biogradu na Moru. Koordinatori suradnje su u ime PP Vransko jezero Maja Ćuže Denona, dipl. ing. biol., stručna voditeljica, te izv.prof.dr.sc. Zoran Šikić sa Sveučilišta u Zadru. Ovo je drugi park prirode u Hrvatskoj s kojim je uspostavljen ovakav oblik suradnje, a nakon Parka prirode Lastovsko otočje.