Terenska nastava 2. godine diplomskog studija Održivo upravljanje vodenim ekosustavima

U četvrtak 28. listopada održana je terenska nastava za studente 2. godine diplomskog studija Održivo upravljanja vodenim ekosustavima. Obuhvaćena je problematika uzgoja školjkaša na području Novigradskog mora i Podvelebitskog kanala, uzgoj šarana u toplovodnom ribnjaku u vlasništvu gosp. Ivana Prepolec u ornitološkom rezervatu Crna Mlaka, te uzgoj pastrva u Parku prirode Žumberak-Samoborsko gorje u hladnovodnom ribnjaku u vlasništvu gosp. Tome Vrabac. Tematika je iz slijedećih kolegija; Upravljane akvakulturom i ribolovom, Upravljanje zaštićenim (morskim) područjima, Hranidba u akvakulturi, Bolesti i zaštita zdravlja akvatičkih organizama i Akvakultura i okoliš.